SEKTÖRÜN GÜÇLÜ BİRLİKTELİĞİ

TİAD AKADEMİ’de Talaşlı İmalatın Temelleri Eğitimi düzenlendi

Takım Tezgahları Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (TİAD) eğitim organizasyonu olan TİAD AKADEMİ Uygulamalı ve Mesleki Teknik Eğitim Merkezi’nde “Talaşlı İmalatın Temelleri” konulu eğitim düzenlendi.

TİAD’ın seminer salonunda 14 Şubat-6 Mart 2016 tarihlerinde, 32 saat olarak düzenlenen eğitime 16 kişi katılım sağladı. Talaşlı İmalat Eğitimleri, halen Haydarpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde öğretmen olarak görev alan Hamit Arslan tarafından verildi.  Katılımcılara, Talaşlı İmalatın Temelleri Eğitimi sonucunda katılım sertifikaları takdim edildi.

32 saatlik Talaşlı İmalatın Temelleri Eğitimi programında, katılımcılarla “Teknik Resim, Talaşlı İmalat Yöntemleri, Takım Tezgahlarında İş Güvenliği ve Bakımın Önemi, Ölçme ve Kontrol, Kesme Teknolojisi ve Kesici Takımlar, Malzeme Bilgisi” konularında bilgi paylaşıldı. Eğitime konuk olarak katılan TİAD Üye firmalarından ISCAR Kesici Takım Tic. ve İmalat Ltd. Şti. Tezgah Üreticileri ve Pazarlama Yöneticisi M. Serkan Ekinci tarafından katılımcılara talaşlı imalatta kesici takımların önemi ve maliyete etkisi ile takım tezgahlarının kinematiği hakkında uygulamaya yönelik bilgiler verilmiştir.

21 Ocak 2022 Cuma